22 marca 2024 roku Rada Miasta Przemyśla jednogłośnie przyznała naszemu założycielowi pośmiertnie tytuł Honorowego Obywatela Miasta Przemyśla. Uznano wszechstronną pomoc społeczną, wiedzę na temat historii miasta i oddanie swego medycznego powołania dla rozwoju lecznictwa. Doktor Jan był prekursorem onkologii na podkarpaciu a szczególnie w Przemyślu.

W ciągu swych lat życia dokonał tak wiele rzeczy dla zdrowych i chorych, że trudno ująć to w słowa i odtworzyć wszystkie inicjatywy. Był skromnym człowiekiem, nie dbał o honory, a całe swoje życie przeszedł pomagając innym. Nieoceniony pozostaje wkład Doktora w kształtowanie i edukację wielu pokoleń przemyskich lekarzy. To dzięki jego staraniom i ogromnemu doświadczeniu, którym zawsze chętnie dzielił się ze swoimi młodszymi kolegami, mogli oni zdobywać bezcenne doświadczenie. Dla wielu z nich na zawsze pozostanie mentorem i niedoścignionym wzorem do naśladowania. Jako człowiek wykazywał wysoką kulturę osobistą i szacunek do każdego, cechowała go niezwykła wrażliwość oraz empatia wobec osób chorych i cierpiących. Jako niezwykle fachowy i rzetelny lekarz w swych codziennych obowiązkach wykazywał niezwykłe zaangażowanie i oddanie, dzięki czemu był ceniony przez współpracowników, pacjentów, przyjaciół i bliskich.

Dla Doktora cenne było każde życie i o każde starał się walczyć, jak tylko mógł. Priorytetem jego pracy zawsze była pomoc pacjentom, ulżenie im w cierpieniu i chorobie.

Wniosek o przyznanie tytułu złożyło Towarzystwo Przyjaciół Przemyśla i Regionu. Tak ważna w życiu mieszkańców Przemyśla i okolic postać zasługuje na uhonorowanie obok wielu wybitnych m.in. Jana Matejki, Jana Pawła II, Zbigniewa Brzezińskiego czy Henryka Jaskuły.

Podczas sesji Rady Miasta wniosek został ponownie odczytany wraz z rekomendacjami Wojewódzkiego Szpitala im. Św. Ojca Pio w Przemyślu oraz Polskiego Komitetu Zwalczania Raka Oddział Podkarpacki w Przemyślu. Podziękowanie złożyła córka Doktora Olga Hołówka obecna wraz z wnukiem Doktora Jakubem Andrejko-Hołówka. Słowa podziękowania przyjęto owacją na stojąco.